Projeler / Mayıs 14, 2018

Proje Jurisi – “Dia”

UNIVERSUS PROJE JÜRİSİ

“Día”

Baran Erdoğan, Bilge Kobak, Dilara Selçuk

Konuk Jüri: Doç. Dr. Gül Köksal

Tarih: 14 Mayıs 2018

“Sorunların çokluğuna karşı çözümlerin çokluğunun önerisi olarak Día…”

“Sürdürülebilir geleceğini tasarla” teması altında mimari bir proje olarak Baran Erdoğan, Bilge Kobak ve Dilara Selçuk tarafından tasarlanan Día’nın jürisi Doç. Dr. Gül Köksal’ın katılımı ile gerçekleşti.

Baran Erdoğan, kozmopolit bir şehir olarak İstanbul’un her gün giderek çoğalan farklılıkları ile çok eski zamanlardan bu yana etkileyici şehir örneklerinden biri olma özelliği taşıdığını ve bu büyümenin beraberinde kültür, eğitim ve çevre üzerinde yeni sorunlar getirdiğini sunumunda anlattı. Sonrasında Día’nın Latincedeki mitolojisinden bahsederek, proje alanı için nasıl Beşiktaş Zafir Konakları’nın seçildiğini anlattı.

Bilge Kobak, Zafir Konakları’nın şu anki kurgu olan pratik ve teori arasında yapım öğrencileri için nasıl bir alana dönüştüğü, sürdürülebilir çevre teknolojilerinin tarihi yapılara nasıl entegre edildiğini anlattı.

Doç. Dr. Gül Köksal projeyi mimari açıdan değerlendirirken diğer katılımcılar da proje üzerinden görüş belirttiler.Bookmark and Share
Önceki Yazı
Öldürme Üzerine Bir Film
Sonraki Yazı
Farhad Eivazi ile İran Sineması Film OkumalarıUniversus Sosyal Araştırmalar Merkezi
UNIVERSUS Sosyal Araştırmalar Merkezi; demokrasi, barış, adalet, eşitlik, dayanışma ve doğaya saygı ilkelerini benimsemiş, sivil toplumda özneleşme arzusundaki genç bireylerin öncülüğünde kurulmuştur.
0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDaha fazla hikaye
Öldürme Üzerine Bir Film
Tarih: 11 Mayıs 2018, Cuma Sineversus’da bu hafta Polonyalı ünlü sinemacı  Krzysztof Kieslowski’in 1988 yılı...