MENUMENU
MENUMENU
Deniz Kabuğu Günleri / Ocak 8, 2019

XV. Deniz Kabuğu Günleri’ne Dr. Utku Özmakas konuk oluyor.

Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi Deniz Kabuğu Günlerinin on beşincisi Dr. Utku Özmakas’ın katılımıyla 14 Ocak günü saat 19:00’da gerçekleşecek.

“Foucault: Möbius Şeridi’nden Biyopolitika’ya” başlıklı Deniz Kabuğu Günleri’nde Özmakas’ın İletişim Yayınlarından çıkan “Biyopolitika: İktidar ve Direniş” adlı kitabının birinci bölümü üzerine tartışılacak.

Utku Özmakas 1986, Bergama doğumlu. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde tamamladı. Yazarları arasında Frantz Fanon, Terry Eagleton, Thomas Lemke, Jacques Rancière, Stuart Hall, John Holloway ve Simon Critchley gibi düşünürlerin de bulunduğu yirmiye yakın kitabı çevirdi. Halen Uşak Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde çalışmaktadır. Kitapları: Şiirimizde Milenyum Kuşağı (Pan, 2008), Şiir İçin Paralaks (160. Kilometre, 2013) ve Biyopolitika: İktidar ve Direniş (İletişim, 2018)

14 Ocak saat 19:00’da Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde buluşalım.

bilgi@uni-versus.org


Etiketler:  biyopolitika deniz kabuğu günleri foucault iktidar ve direniş Universus sosyal araştırmalar merkezi utku özmakas

Bookmark and Share
Önceki Yazı
Universus Politik Ekonomi Atölyesi başlıyor!Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi
UNIVERSUS Sosyal Araştırmalar Merkezi; demokrasi, barış, adalet, eşitlik, dayanışma ve doğaya saygı ilkelerini benimsemiş, sivil toplumda özneleşme arzusundaki genç bireylerin öncülüğünde kurulmuştur.
Bunlar da ilginizi çekebilir
0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDaha fazla hikaye
Universus Politik Ekonomi Atölyesi başlıyor!
UNIVERSUS POLİTİK EKONOMİ ATÖLYESİ BAŞLIYOR Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi, yeni yıla yeni bir atölye...