İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hackathon : Türkiye’de Vergi Uygulamaları

Hackathon, bir kolektif bilgi ve veri üretimi yöntemidir. Bütün dünyada, başta yazılım olmak üzere birçok alanda fikir alışverişine ve görev paylaşımına dayanan hackathon, UNIVERSUS’ta yeni bir anlam kazanıyor!

UNIVERSUS HACKATHON, ele alınan konuda derinlemesine araştırma, veri derleme ve analiz etme süreçlerini buluşturan ve bu süreçleri daha inovatif, hedefe yönelik ve kolektif kılınması için oluşturulan bir konsepttir.

Hackathon’da katılımcılar, çağrı yapılan konu üzerine veri derleme / araştırma sürecine katkı sağlamak üzere başvuru yapan gönüllüler arasından seçilirler. Katılımcılar, araştırma sürecini planlamaya yönelik bir beyin fırtınası ve ardından yapılan görev dağılımı ile üstlendikleri konularda veri derlemeye başlarlar. Bu veri derleme sürecinde, online kaynaklar başta olmak üzere her türlü kaynak kullanılabilir ve bu kaynaklar verilerin analiz tablolarında belirtilir.

Derlenen bütün veriler bir havuzda toplanır ve böylece araştırmanın en önemli aşaması tamamlanmış olur. Bu verilerin ne şekilde değerlendirileceği ise yine hackathon katılımcılarının görüşleri doğrultusunda belirlenir. Araştırmanın nihai amacı ve verilerin değerlendirilmesine ilişkin alınan kararlar doğrultusunda yapılacak olan çalışmalarla birlikte etkinlik amacına ulaşmış bir şekilde tamamlanır.

UNIVERSUS HACKATHON en az 1 gün (24 saat) sürer. Hackathon süresince katılımcılar zamanı istedikleri gibi değerlendirmekte ve etkinlik süresince yeme-içme-uyuma gibi ihtiyaçlarını karşılamakta özgürlerdir.

28 Nisan Cumartesi, saat:19.00 ile 29 Nisan Pazar saat: 19.00 arasında gerçekleştirmiş olduğumuz Hackathon etkinliğinin sonuçları doğrultusunda hazırladığımız raporumuz;

Vergi Araştırması

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir