İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anıl Aba, 6 Eylül Cuma akşamı Universus’a konuk oluyor: “Eğlence Endüstrisinde Tekelleşme”

Anıl Aba ile “Eğlence Endüstrisinde Tekelleşme”

Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin Deniz Kabuğu Günleri isimli etkinliğinin Eğlence Endüstrisinde Tekelleşme başlıklı yirminci programına Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Anıl Aba konuk oluyor.

Birgün Pazar’da yayımlanan: Bilet Tekeli olarak Biletix, Ege Sahillerindeki Beach Clup Tekeli, Kitap Sektöründeki D&R ve İdefix Tekeli, Müzik Festivallerindeki MilyonYapım Tekeli ve son olarak Spotify’daki çalma listeleri üzerinden “Eğlence Endüstrisindeki Tekelleşmeyi” yazılarıyla soruşturan Aba, Deniz Kabuğu Günleri’nde Eğlence Sektöründeki Tekelleşmeyi, yazılarında da detaylı bir biçimde ifade ettiği örneklerle ele alarak, Neoliberalizm ve tekelleşme arasındaki organik ilişkiyi açıklayacak.

William Golding’in Sineklerin Tanrısı adlı romanından esinlenerek oluşturulan bir konsept olan Deniz Kabuğu Günleri’nde, biricikliğin ve benzersizliğin somutlaştığı bir araç olarak Deniz Kabuğu önce konuğa bırakılıyor, ardından elden ele dolaşıyor.

Program, 6 Eylül Cuma Akşamı saat 19.00’de Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin Beşiktaş’taki merkezinde başlayacak, Aba’nın deniz kabuğunu katılımcılara bırakmasının ardından 21.00’de sona erecek.

6 Eylül Cuma, 19:00
UNIVERSUS Sosyal Araştırmalar Merkezi

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No 5, Kat 4, Beşiktaş / İstanbul. ( Beşiktaş Çarşı’daki kartal heykeline 50 metre mesafede, Just Cafe’nin karşısındayız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir