İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Universus Araştırma Gönüllülerini arıyor! // Başvuru tarihi 20 Kasım’a kadar uzatıldı.

UNIVERSUS ARAŞTIRMA GÖNÜLLÜSÜ PROGRAM ÇAĞRISI 

UNIVERSUS olarak biz, çağın dayattığı “alternatif yok!” sloganına karşı alternatif bir akademinin, alternatif bir sivil toplumun ve tüm bunların da ötesinde alternatif bir toplum tahayyülünün mümkün olduğunu savunuyor ve bu doğrultuda üç yıldır faaliyet gösteriyoruz.

Bu süre zarfında, onlarca staj başvurusu içeren mail almış bulunmakla birlikte halen bu minvalde mailler almaya da devam ediyoruz. Farklı farklı üniversitelerde lisans eğitimi alan öğrenciler iken kurduğumuz UNIVERSUS’u, farklı farklı üniversitelerde lisans eğitimi alan öğrencilere artık açmak gerektiğini düşünüyoruz.

Öncelikle bu bir “Stajyer İlanı”  değil. Alternatif bir sivil toplum arzusuyla çıktığımız bu yolda, “stajyer” kadroları ile ücretsiz bir işgücü sağlamayı amaçlayan sivil toplum örgütlerinin aksine birlikte öğrenmeyi ve birlikte dayanışmayı amaçladığımız, programa kabul edilen Araştırma Gönüllüsü’nün programı başarıyla tamamlaması halinde UNIVERSUS bünyesinde araştırmacı olarak devam edebilme imkânının da mümkün olabileceği altı ay sürecek bir program hazırladık.

UNIVERSUS Araştırma Gönüllüsü Programı, Kasım 2019 – Mayıs 2020 tarihleri arasında altı ay sürecek. Bu yönde bir isteğin olması ve programın tamamlanması halinde sertifika verebileceğiz.

Bu programda Araştırma Gönüllüsü ile UNIVERSUS’un halihazırda yürüttüğü çalışmaların, etkinliklerin, atölyelerin, Youtube ve Podcast projelerinin mutfağında birlikte düşünüp, birlikte üreteceğiz.

Ayrıca, altı ay sürecek bu program zarfında, Araştırma Gönüllüsü, UNIVERSUS’taki  Araştırmacılar’dan ilgi ve çalışma alanlarına yönelik tavsiyeler alma ve UNIVERSUS’ta oluşturulan birikimden faydalanabilme imkanına sahip olacaktır. Yalnızca UNIVERSUS‘taki Araştırmacıların sunum yapabildikleri BizBize etkinliklerinde anılan program kapsamında her ay bir oturum Araştırma Gönüllüleri’nden birinin ilgi ve çalışma alanları doğrultusunda kendisine ayrılacak. Oturumun gerçekleşmesine kadar olan süreçte, oluşabilecek soru işaretlerini gidermek ve tecrübe aktarımını gerçekleştirebilmek adına Araştırma Gönüllüsü’nün çalışma ve ilgi alanları kapsamında kendisine bir Araştırmacı eşlik edecektir.

UNIVERSUS’un ölçeği ve programın verimliliği göz önüne alınarak program için kontenjanımız 6 (altı) olarak belirlenmiştir.

Başvuru koşulları

-Lisans eğitimi görüyor olmak ya da lisans eğitimini son bir yılda tamamlamış olmak ve herhangi bir yerde öğrenci olmamak (Sosyal bilimlere temas eden alanlarda çalışma yapıyor olmak),

– Tercihen bir yabancı dil biliyor olmak,

UNIVERSUS’un resmi sitesindeki “Hakkımızda” bölümünde  tarif ettiği ilkeleri ve dertleri paylaşıyor olmak,

UNIVERSUS’un çalışma alanını oluşturan konulardan birine ya da birkaçına ilgi duyuyor olmak

Bu koşulları sağlıyorsanız 20.11.2019 günü saat 18.00’e kadar bilgi@uni-versus.org adresine başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz.

Kağan Şeker

Program Koordinatörü

E-mail: kagan.seker@uni-versus.org
Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi
Sinanpaşa Mahallesi Ihlamurdere Cad. No:5/4 Beşiktaş / İstanbul

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir