İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Universus Metodoloji Atölyesi 2. haftasına Seren Selvin Korkmaz konuk oluyor:”Yöntem: Boş Çerçeveyi Doldurmak”

UNIVERSUS Metodoloji Atölyesi: Alternatif Yaklaşımlar 15 hafta sürecek bir atölye olup sosyal bilimlerin farklı alanlarında çeşitli araştırmalar yapmış ve halen çalışmalarına devam etmekte olan genç araştırmacıların bu çalışmalarında yöntemsel olarak izlemiş oldukları yolları, karşılaştıkları engelleri içerecek ve aynı zamanda bu engellerin nasıl aşılabildiğini aktaracaktır.

Metodoloji Atölyesinin 2. haftasına İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Genel Direktörü Seren Selvin KORKMAZ tartışmacı olarak konuk oluyor. UNIVERSUS Metodoloji Atölyesi: Alternatif Yaklaşımlar3 Kasım Pazar günü saat 14:00‘te Universus’un Beşiktaş’taki merkezinde Pınar Eldemir’in moderatörlüğünde gerçekleşecektir.

Atölyemizin “Yöntem: Boş Çerçeveyi Doldurmak” başlıklı ikinci haftasına dinleyici olarak katılmak istiyorsanız kayıt formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt için tıklayınız.

Seren Selvin Korkmaz: Lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. Doktora çalışmalarını Stockholm Üniversitesi Ortadoğu ve Türkiye Çalışmaları Bölümü’nde sürdüren Korkmaz, aynı bölümde Türkiye ve Ortadoğu siyaseti üzerine dersler vermektedir. 2017-2018 akademik yılında Yale Üniversitesi MacMillian Uluslararası ve Bölgesel Çalışmalar Merkezi’nde araştırmacı olarak çalışmış ve liderlik eğitimleri almıştır. Araştırma alanları, sosyal dışlanmanın ekonomi politiği, popülizm, devlet toplum ilişkileri, siyasal partiler ve seçmen davranışı, sınıf ve kimlik politikasıdır. Güncel çalışmalarında popülizm, alternatif siyaset arayışı ve sol partilerin politik stratejileri ve programlarına odaklanmaktadır. Sivil toplum alanında da çalışmalarını sürdüren Korkmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve araştırma merkezlerinde yönetici ve araştırmacı pozisyonunda çalışmıştır. Korkmaz bu çalışmalarına kurucularından olduğu İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Genel Direktörü olarak devam etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir