İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Universus Metodoloji Atölyesi 3. haftasına Müge Dalkıran konuk oluyor: “Kırılgan Gruplarla Çalışmak”

UNIVERSUS Metodoloji Atölyesi: Alternatif Yaklaşımlar 15 hafta sürecek bir atölye olup sosyal bilimlerin farklı alanlarında çeşitli araştırmalar yapmış ve halen çalışmalarına devam etmekte olan genç araştırmacıların bu çalışmalarında yöntemsel olarak izlemiş oldukları yolları, karşılaştıkları engelleri içerecek ve aynı zamanda bu engellerin nasıl aşılabildiğini aktaracaktır.

Metodoloji Atölyesinin 3. haftasına Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bölge Çalışmaları Doktora öğrencisi ve Atina’da bulunan Institute of International Relations (Idis)’ta misafir doktora araştırmacısı Müge Dalkıran konuk oluyor.

UNIVERSUS Metodoloji Atölyesi: Alternatif Yaklaşımlar1 Aralık Pazar günü saat 14:00‘te Universus’un Beşiktaş’taki merkezinde Pınar Eldemir’in moderatörlüğünde gerçekleşecektir.

Atölyemizin “Yöntem: Boş Çerçeveyi Doldurmak” başlıklı ikinci haftasına dinleyici olarak katılmak istiyorsanız kayıt formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt için tıklayınız.

Müge Dalkıran: 1988 İstanbul doğumlu olan Müge Dalkıran, 2007’de Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdi. 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Yüksek Lisans Programı’nda devam etti. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bölge Çalışmaları Doktora Programı’nda çalışmalarına devam etmekte ve Atina’da bulunan Institute of International Relations (Idis)’ta misafir doktora araştırmacısı olarak görev yapmaktadır. Lisans üstü eğitimine devam ederken İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde (2013-2016) ve Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde (2018-2019) asistan olarak çalışmıştır. Zorunlu göç ve mülteci haklarına ilişkin çeşitli projelerde yer alan Müge Dalkıran, akademik kariyerinin yanı sıra Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları Derneği’nde de gönüllü faaliyetlerde bulunmuştur. Göç alanında çeşitli yayınları olan Müge Dalkıran, Al-Sharq Forum’un göç serisine katkı sağlamıştır. Akademik ilgi alanlarını zorunlu göç, mülteci hakları, Avrupa iltica sistemi ve Avrupa göç politikaları oluştururken saha çalışmalarını Yunanistan ve Türkiye’de yürütmektedir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir