İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sivil Toplumu Dayanışmaya Çağırıyoruz!

Gönüllü ve ücretli çalışan haklarını konunun özneleriyle tanımlamak, tartışmak ve sorunlarını & taleplerini gündeme taşımak istiyoruz. Bu kapsamda, STK’larda işe alım süreçleri ve gönüllü ve ücretli çalışanların kurum içi katılımı üzerine deneyim paylaşımı, sivil alandan umduklarımız ve beklentilerimiz ve son olarak ihtiyaçlarımızı belirlemeyi, çözüm önerilerimizi ve iyi örnekleri konuşmayı umut ediyoruz. Sonraki aşamada ekibimiz tarafından etkinlik ve başvuru formundaki veriler raporlanarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. 

Sivil alanda gönüllü veya ücretli çalışanlar olarak çeşitli sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunları kendi aramızda veya örgüt iç yapısında çözmeye çalışıyoruz. Bulunduğumuz kurumun kapasitesi yapısal sorunlar karşısında yetersiz kalabiliyor. Bu etkinlik ile yeni diyalog kanalları oluşturarak, ortaklaşan sorunlarımıza ortak çözümleri birlikte geliştirmek istiyoruz.

Bu davet ile birlikte dayanışma bilinciyle sivil toplumun da bu süreçte güçleneceğine inanıyoruz!

3 Ekim 2020 Cumartesi tarihinde ve saat 14.30’da gerçekleştirilecek etkinliğimiz Zoom üzerinden ve kapalı toplantı şeklinde olacaktır. Katılım formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bu amaçla sivil alana ilgi duyan herkesin katılımını ve deneyim paylaşımını bekliyoruz.  

Başvuru linki:

*Bir gün önceden toplantı linki paylaşılacaktır. 

Dayanışmayla!

UNIVERSUS – Sosyal Araştırmalar Merkezi

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir