İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Araştırma Gönüllüsü Programı 6. Dönemine 11-15 Ekim’de Gümüşlük Akademi Vakfı’nda!

Araştırma Gönüllüsü Programı Nedir?

Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin 2019 yılından beri düzenlediği Araştırma Gönüllüsü Programı, öncelikle kesinlikle bir staj programı değildir. Dayanışma ve birlikte öğrenme ilkeleri üzerine bina edilen programın en temel gayesi, programa dahil olan herkesin hiyerarşinin olmadığı bir ortamda birbirine destek olmasıdır.

Programa kimler başvurabilir? 

Araştırma Gönüllüsü Programı, lisans düzeyinde eğitim gören, akademiye dair arzuları ve topluma dair kaygıları olan genç araştırmacılar için ortaya çıkan bir programdır. Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi, bünyesindeki araştırmacıların çalışma alanları üzerinden kendisini şekillendirir. Dolayısıyla, hiçbir konu kısıtlaması olmadan sosyal bilimler alanında çalışmalar yürütmek isteyen herkes, Araştırma Gönüllüsü Programı’na başvurabilir.

Programın içeriği ve süresi nedir?

Güz Dönemi Programı 1 ve 8 Ekim tarihlerinde çevrimiçi buluşmalarla başlayacak, 11-15 Ekim tarihleri arasında ise Gümüşlük Akademisi Vakfı’nda seminer oturumlarıyla sürecektir. Kamp sonrasında araştırmasına devam edecek gönüllüler ile Aralık ayında tamamlanacak “Araştırma Süreci” yürütülecek, 2024 yılının başında da araştırmasını belirli bir olgunluğa getiren gönüllülerle birlikte çalışmalarının sunulduğu ve tartışıldığı bir etkinlik yapılacaktır.

“Araştırma Süreci” nedir?

Daha önce herhangi bir araştırma yürütmemiş olması muhtemel gönüllünün, dilediği alanda ve konuda gerçekleştireceği bir çalışmayı program süresinde tamamlaması amaçlanmaktadır. “Eşlikçilik Sistemi” olarak adlandırdığımız yöntem, benzer konularda çalışan bir Universus araştırmacısı ile gönüllüyü bir araya getirerek; deneyimi, bilgiyi ve tecrübeyi genç araştırmacılarımıza aktarmayı hedeflemektedir. Böylece gönüllü, araştırma süreci boyunca zorlandığı noktalarda yalnız kalmayacak ve gerekli akademik desteği eşlikçisinden talep ederek deneyim kazanacaktır.

Programa başvurmak için:

Başvuru Formu

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir